Find Bill
Find Your Legislator
Legislative Deadlines
Sept. 20, 2019
RSS Feed Permanent URL -A +A

Appointment: Member - 2, State Board of Indigents Defense Services, Roman Rodriguez

Appointment Details
Appointee:Roman Rodriguez
Appointer: Governor
Entity: State Board of Indigents Defense Services
Position: Member - 2
Term: Term ends January 15, 2016

Appointment History

Date Chamber Status JPN
Tue 05 May 2015 Senate FA, Appointment confirmed Yea: 40 Nay: 0 558
Thu 30 Apr 2015 Senate Committee Report recommending the appointment be confirmed by Committee on Federal and State Affairs
Wed 25 Mar 2015 Senate Appointment referred to Committee on Federal and State Affairs 380
2019. Powered by KLISS. Rendered: 2019-09-20T08:24:04. Head Rev No: 634174