Find Bill
Find Your Legislator
Legislative Deadlines
Oct. 13, 2019
RSS Feed Permanent URL -A +A

Appointment: Member - 2, Kansas Racing and Gaming Commission, Jan Kessinger

Appointment Details
Appointee:Jan Kessinger
Appointer: Governor
Entity: Kansas Racing and Gaming Commission
Position: Member - 2
Term: Term ends January 15, 2019

Appointment History

Date Chamber Status JPN
Thu 28 Jan 2016 Senate FA, Appointment confirmed Yea: 40 Nay: 0 1790
Thu 14 Jan 2016 Senate Committee Report recommending the appointment be confirmed by
2019. Powered by KLISS. Rendered: 2019-10-13T23:12:14. Head Rev No: 634174